top of page

Shy Boy najsłynniejszy mustang Monty Roberts


Shy Boy I Magdalena Stanik


Shy Boy najsłynniejszy mustang Monty Roberts, koń, który powrócił do człowieka z wolności


Wiele lat temu, we współpracy z telewizją BBC, Monty Roberts postanowił pokazać, że jego metody działają i są skuteczne z każdym koniem. Postanowiono sfilmować, jak Monty dokona Join Up z dzikim mustangiem na wolności. Wielkie wyzwanie!

Wszystko było na bieżąco rejestrowane, a na miejscu byli też niezależni obserwatorzy.


Dziki mustangi nie pozwalają się do siebie zbliżyć ludziom nawet na kilkaset metrów.

W ciągu 24 godz. na wolności Monty Roberts dokonał Join Up z dzikim nietkniętym mustangiem, a w ciągu 72 godz. koń przyjął jeźdźca. Nadano mu imię Shy Boy - nieśmiały chłopiec.

Shy Boy’a zabrano na farmę Monty, potem był dalej szkolony.


Po 11 miesiącach postanowiono kontynuować ten eksperyment. Shy Boy został zawieziony dokładnie w to samo miejsce skąd przyszedł, na wolności. Został wypuszczony.


Shy Boy odnalazł swoje stado i ku zdziwieniu Monty został przyjęty przez stado bez problemu. Stado razem oddaliło się, a ekipa tv została na noc na biwaku.


Następnego dnia rano czekał na nich niespodziewany widok. Na wzgórzu ok. ćwierć mili od miejsca biwaku wszyscy ujrzeli Shy Boy’a. Zatrzymał się, odwrócił do swojego stada, chwilę postał i…. przygalopował do Monty.


Ta niesamowita więź człowieka z koniem trwa nadal.


Shy Boy to cudowny, przemiły i przyjacielski koń. Cieszę się, że miałam możliwość go poznać i przyjemność chwilę z nim współpracować.


Shy Boy jest gwiazdorem - wręcz uwielbia publiczność, stoi spokojnie i dumnie i pozwala się wszystkim podziwiać. Shy Boy to zdecydowanie najsłynnijeszy mustang na świecie.


Shy Boy ma obecnie 30 lat i żyje sobie spokojnie nakarmię wraz z końskim kumplem. Przez wiele lat pracował z kursantami na farmie Monty Roberts’a, pokazując, jak człowiek może komunikować się z końmi.


Shy Boy, jak to mustang jest niewielkim, ale mocno zbudowanym koniem, o niesamowitym instynkcie, szybkości i inteligencji. Jest świetnie wyszkolony w stylu western. Monty i Shy Boy uczestniczyli wiele razy w pokazach dla publiczności, a nawet w programach telewizyjnych. Ci dwaj panowie nadal tworzą niesamowitą więź.


Polecam książkę „Shy Boy, koń który przyszedł z dzikiej wolności”Shy Boy z kursantami na farmie Monty Roberts

mustang Shy Boy5 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page